Partners

 

Přírodovědecká fakulta UK (PřF)

PřF byla založena v roce 1920 a patří mezi nejvýznamnější fakulty UK - v kontextu ČR lze působnost a kapacity fakulty srovnat se středně velkými regionálními univerzitami, ať již z hlediska rozpočtu (více než 1,1 mld. Kč), počtu studentů (cca 5 tisíc) či výsledků VaV dle IS RIV (Rejstřík informací o výsledcích). Dlouhodobě se profiluje jako špičková výzkumná instituce a v hodnocení vědeckých výstupů se pravidelně řadí mezi tři nejlepší fakulty v ČR.

 

Geofyzikální ústav AV, v.v.i. (GFÚ)

Ústav se zabývá základním výzkumem fyziky Země. Jeho hlavním programem jsou vědecké studie na regionální bázi, jejichž cílem je přispět k objasnění stavby zemské kůry a litosféry, geodynamického vývoje a fyzikálních vlastností Země a jejího okolí. K tomuto účelu je využíváno studií rozložení geofyzikálních polí v prostoru a čase v návaznosti na laboratorní výzkum vybraných vzorků hornin v odpovídajících tlakových a teplotních podmínkách. Práce ústavu směřuje k získání poznatků využitelných i pro cílenou prospekci, prevenci přírodních katastrof a ke snížení škodlivých dopadů na člověka a jeho činnost. Ústav kromě jiného provozuje také řadu vlastních observatoří (seismické, gravimetrické, magnetometrické, geotermické).

 

Česká geologická služba (ČGS)

ČGS je respektovaná státní organizace a resortním výzkumným ústavem Ministerstva životního prostředí, pověřeným výkonem státní geologické služby na území České republiky a s ním souvisejících činností, která vytváří, uchovává a poskytuje nestranné expertní geologické informace pro státní správu, soukromý sektor a veřejnost. Je jedinou institucí, jejímž posláním je soustavný výzkum geologické stavby, shromažďování, zpracovávání a poskytování údajů o geologickém složení území, ochraně a využití přírodních nerostných zdrojů a zdrojů podzemních vod a o geologických rizicích v rozsahu celého území ČR.

 

 

České vysoké učení technické v Praze - Univerzitní centrum energeticky efektivních budov

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT (UCEEB) bylo založeno v roce 2012 s přispěním Evropského fondu pro regionální rozvoj a státního rozpočtu České republiky jako odezva na požadavky na snižování energetické náročnosti budov. Naše budova v Buštěhradě byla otevřena o dva roky později.

Jsme samostatným výzkumným ústavem ČVUT v Praze a národním centrem kompetence v oblasti šetrných budov. Pracujeme v týmech napříč obory. Vědomě se podílíme na formování podoby stavebnictví budoucnosti. Naším cílem jsou budovy a jejich technologie šetrné k přírodě, podporující trvale udržitelný rozvoj společnosti a poskytující svým uživatelům zdravé a komfortní vnitřní prostředí.

 Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem 

 

Město Litoměřice

doplnit text

Externí partneři

Operační program Výzkum, vývoj a inovace
Projekt SYNERGYS - systémy pro energetickou synergii byl podpořen z Operačního programu Spravedlivá transformace 2021 - 2027 pod reg. číslem CZ.10.02.01/00/22_002/0000172 v rámci výzvy 10_22_002 Ministerstva životního prostředí.